Osuszacze chłodnicze ECOTROC ®KTD firmy KSI-Filtertechnik

Osuszacz chłodniczy (ziebniczy) do sprężonego powietrza o temperaturze punktu rosy + 3st. celsjusza szczegóły techniczne Osuszacze chłodnicze do sprężonego powietrza:

Osuszacze chłodnicze są budowane jako urządzenia umożliwiające obniżenie temperatury punktu rosy do poziomu +3 lub +7 stopni Celsjusza [to oznacza>>>]

szczegóły oferty [>>>>]

Osuszacz chłodniczy ECOTROC®  KTD firmy KSI- Filtertechnik to:

  • - niezawodność
  • - oszczędność energii
  • - wysoki stopień sprawności 3 w 1 bloku
  • - niskie spadki ciśnienia
  • - gwarancja stałej temperatury punktu rosy
  • - łatwość serwisowania
  • - przyjazny dla środowiska
  • - mała powierzchnia montażu
  • - duże powierzchnia wymiany ciepła: 12 m2/100 l/s dziesięciokrotnie wyższa od dotychczasowych rozwiązań     

  Zasada działania osuszacza chłodniczego jest taka sama jak zwykłej lodówki, stąd jest wyjątkowo żywotny i przyjazny w eksploatacji.

Paleta produkcji obejmuje modele o wydajnościach przepływu już od 11 do 7200 m3/h

 

      Temperatura punktu rosy + 3 st. C to oznacza maksymalną zawartość wody w postaci pary wodnej nie więcej niż 5,953 g/m3 powietrza.

     W praktyce oznacza to że jeżeli temperatura sprężonego powietrza w rurociągu nie spadnie poniżej ok. + 5 st. Celsjusza nie wytrąci się kondensat, a więc powietrze może by bezpiecznie stosowane jako "suche" zgodnie z potrzebami.

    Ewentualne kropelki porwane ze strumieniem powietrza, lub "mgła olejowa" muszą być jednak wychwycone  przez dokładne filtry końcowe tzw. mikrofiltry

Osuszacze są wyposażone w wysokiej klasy wymienniki ciepła m. in. firmy Funke

Wymagania dotyczące jakości sprężonego powietrza. W procesie sprężania wytrącają się duże ilości kondensatu. Przy użyciu filtrów można usunąć tylko tę część wilgotności, która przekracza 100 % wilgotności względnej. Tymczasem przy wilgotności względnej wynoszącej 60 % występuję optymalne warunki rozwoju mikroorganizmów, natomiast przy wilgotności względnej na poziomie 40 % rozpoczynają się procesy korozji.

W znakomitej większości zastosowań tam gdzie temperatura otoczenia nie spada poniżej zera stopni Celsjusza wystarcza zastosowanie osuszacza chłodniczego

     .

HOME  KONTAKT  telefon (+48) 787 715 251;   mailto:ostrowiec@ecofilter.pl  OFERTA

mail: ostrowiec@ecofilter.pl  Phone (+48) 787715251 KONTAKT  OFERTA   faq